cu telemetru Leica Geovid
Binoclu cu termoviziune ThermTec Ventus 650L, senzor 640×512, 12μm, <15mK
18.864,00 lei
Ventus 650L integrează un senzor termic de înaltă sensibilitate, cu NETD optimizat <15 mK, alături de un senzor CMOS de 12 megapixeli, completat de iluminare IR comutabilă la 850 nm și 940 nm, pentru imagini fiabile atât pe timp de zi, cât și pe timp de noapte. Calibrarea AI ThermTec contribuie la îmbunătățirea clarității și stabilității imaginii, oferind o vizualizare fluidă în medii dinamice. Cu o mărire echilibrată și o rază de detecție de până la 2600 metri, permite scanarea eficientă a țintelor, iar comutarea intuitivă între moduri, împreună cu designul ergonomic, asigură o observare stabilă și confortabilă în utilizarea prelungită.
SKU:
VENTUS650L
Brand: ThermTec
Categorii de produse
- VANATOARE
- Incaltaminte si accesorii
- Munitie cu glont
- Lunete
- Prinderi
- Binocluri
- Telemetre Leica
- Dispozitive vedere termica
- Red dot-uri
- Imbracaminte accesorii
- Arme vanatoare
- Huse arme
- Curele arme
- Cartusiere
- Casti, rucsaci, cutii transport
- Pistoale letale
- Pistoale neletale
- Munitie pistoale
- Depozitare arme
- Holstere tocuri pistoale
- Hamuri
- Borsete port-arma
- Spray autoaparare
Ventus 650L integrează un senzor termic de înaltă sensibilitate, cu NETD optimizat <15 mK, alături de un senzor CMOS de 12 megapixeli, completat de iluminare IR comutabilă la 850 nm și 940 nm, pentru imagini fiabile atât pe timp de zi, cât și pe timp de noapte. Calibrarea AI ThermTec contribuie la îmbunătățirea clarității și stabilității imaginii, oferind o vizualizare fluidă în medii dinamice. Cu o mărire echilibrată și o rază de detecție de până la 2600 metri, permite scanarea eficientă a țintelor, iar comutarea intuitivă între moduri, împreună cu designul ergonomic, asigură o observare stabilă și confortabilă în utilizarea prelungită.
Sistem Integrat 5-în-1
Prin combinarea sensibilității termice NETD <15 mK, a senzorului CMOS 4K Ultra, a iluminării IR cu bandă duală, a telemetrului laser și a busolei digitale, Ventus oferă o capacitate completă de observare într-un singur design binocular compact.
Thermal Super Resolution
Prin îmbinarea măriri de bază cu zoom-ul digital continuu de până la 14.8x, susținut de tehnologia Thermal Super Resolution bazată pe AI, sunt obținute imagini extrem de detaliate, de calitate premium.
Eficiență energetică dinamică
Două baterii 18650 asigură o autonomie de până la 6 ore, iar un senzor de proximitate oprește automat ecranul atunci când nu este detectată prezența umană, contribuind astfel la economisirea energiei.
Fișă tehnică
| Caracteristică | Specificație |
|---|---|
| Cod produs | Ventus 650L |
| Rezoluție pixeli | 12μm |
| NETD | <15mK@300K |
| Interval spectral | 8-14μm |
| Obiectiv termic | 50mm/F1.0 |
| Câmp vizual la 100 metri (termal) | 8.8°× 7.0° / 15.4×12.3 |
| Rata de cadre | 50Hz |
| Magnificație (termal) | 3.7X-14.8X(4X) |
| Plajă de detecție termică | 2600m |
| Rezoluție optică | 3536x3536, 2μm |
| Câmp vizual la 100 metri (optic) | 8.1°×8.1° / 14.14×14.14 |
| Obiectiv optic | 50mm/F1.4 |
| Lungime de bandă iluminator IR | 850nm/940nm (interschimbabil) |
| Distanță de vizualizare pe timp de noapte pentru 850nm | 400 metri |
| Distanță de vizualizare pe timp de noapte pentru 940nm | 350 metri |
| Magnificație (optică) | 4X-16X(4X) |
| Tip display | AMOLED |
| Rezoluție display | 1600×1200 |
| Mărime display | 0.5 inch / 1.27 cm |
| Palete de culori | 6 |
| Distanță oculară | 20mm |
| Pupilă de ieșire | 8mm |
| Ajustare dioptrie | ±5 |
| Interval de reglare interpupilară | 60 mm to 72 mm |
| Clasa telemetrului laser (LRF) | Clasa 1 |
| Lungime de undă a telemetrului laser (LRF) | 905nm |
| Lungime de detecție a telemetrului laser (LRF) | 1000m |
| Acuratețea detecției telemetrului laser (LRF) | ±1m |
| Spațiu stocare intern | 64GB EMMC |
| Redare foto/video | Da |
| Înregistrare audio | Da |
| Compas magnetic digital | Da |
| Punct de acces WiFi | Da |
| PiP (Picture in picture) | Da |
| Urmărire termică | Da |
| Album local | Da |
| Baterie internă | 2 acumulatori Li-ion 186500 |
| Durata bateriei (aproximativ) | 6 ore |
| Temperatura de lucru | -20℃ / +50℃ |
| Nivel de protecție | IP67 |
| Greutate | 833 grame |
| Adaptor montare | 1/4-20-UNC |
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Brand | ThermTec |
ThermTec este un brand global de top specializat în dezvoltarea și producția de echipamente bazate pe tehnologia imagisticii termice în infraroșu. Prin soluții inovatoare și tehnologii de ultimă generație, ThermTec oferă produse performante care permit utilizatorilor să perceapă mediul înconjurător dintr-o perspectivă complet nouă.
Va recomandam
3.110,00 lei
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
1.200,00 lei
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
